Witarianizm


Witarianizm

witarianizm to styl odżywiania, który nazywany jest także surową dietą. Składniki, z których przygotowuje się jedzenie, nie są poddawane działaniu wysokiej temperatury. Zamiast tego używa się takie działania jak krojenie, ścieranie, miksowanie, miażdżenie albo namaczanie. surowa dieta pomaga odzyskać zdrowie. W wysokiej temperaturze rozkładane są bowiem cenne składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Dochodzi także do denaturacji białek. odżywianie na surowo zapewnia więc naszemu ciału wiele cennych substancji w aktywnej formie.

surowa kuchnia pozwala powrócić do zdrowotnej równowagi. Prowadzi do utraty wagi i do stabilizacji przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa dieta. To także styl życia. Zamiana przetworzonej żywności na surowe produkty powoduje także zmianę nawyków w innych obszarach życia.

odżywianie na surowo może wydawać się restrykcyjne. W związku z tym warto sięgnąć po sprawdzone przepisy, które ułatwią zmianę sposobu jedzenia. kuchnia roślinna w surowej formie wydaje się trudna tylko na początku. Korzystanie z bazy pomysłów na poszczególne posiłki ułatwi wdrożenie zaleceń. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Witarianizm
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 10 kwietnia 2022
Wyświetleń: 80
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie: